slide 1
slide 1
Image Slide 3
Image Slide 2
Image Slide 2
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Instagram

Facebook

2 weeks ago

Të dashur besimtarë myslimanë Shqiptarë, Të dashur Miq,Me fat Kurban Bajrami, shëndet, mirësi e mbarësi në shtëpinë tuaj. Zoti ju bekoftë juve dhe familjeve tuaja. Zoti e bekoftë Kombin tonë! Dear Friends, Eid Mubarak!Wish you all a very happy and peaceful Eid, a time of self reflection and sacrifice. May God Almighty and Merciful bless you and your loved ones. ... See MoreSee Less
View on Facebook

1 month ago

Ditën e djeshme patëm kënaqesinë të prisnin në rezidencën e Familjes Mbretërore ndihmës sekretarin e shtetit në detyrë për çështjet europiane dhe euroaziatike, Ambasadorin Z. Philip T. Reeker, sëbashku me Ambasadoren e Shteteve te Bashkuara të Amerikës, Znj.Yuri Kim. Takimi u zhvillua në një atmosferë tejet miqësore duke reflektuar miqësinë e palëkundur tradicionale të SHBA-s me Shqipërinë. Gjatë bashkëbisedimit me personalitetet amerikane ndihej preokupimi dhe dëshira e madhe për përmirësimin e gjithanshëm të jetës politike, ekonomike dhe sociale të vendit tonë. 🇦🇱🇺🇸It was a pleasure to welcome to the royal residence the acting Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs, Ambasador Philip T. Reeker, with H.E Yuri Kim, the United States Ambasador to Albania. The meeting was held in a very friendly atmosphere and reflected the traditional unwavering friendship of the USA with Albania.I am grateful to Ambasador Reeker whom expressed a great desire for the comprehensive improvement of the political, economic and social life of our country. 🇺🇸🇦🇱 ... See MoreSee Less
View on Facebook

3 months ago

Të dashur miq, Gëzuar Fiter Bajramin! Shëndet, fat, lumturi, begati dhe harmoni për ju dhe familjet tuaja. Në veçanti uroj të gjithë besimtarët që kanë mbajtur Ramazan në muajin e shejntë. Zoti jua pranoftë lutjet! ... See MoreSee Less
View on Facebook

4 months ago

Faleminderit Albanian Roots - Rrënjët Shqiptare 🇦🇱🇺🇸 ... See MoreSee Less
View on Facebook